وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل از بازارگاه اینترنتی حمل بار رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا، این بازارگاه که در حال حاضر فاز نخست خود را به مرحله اجرا رسانده بناست در 12 فاز اجرایی شده و به فعالان عرصه حمل‌ونقل جاده‌ای خدمت‌رسانی کند.

محمد میرزایی، مدیر اجرای این طرح توضیح داد: در حال حاضر و در فاز نخست ما امکان ثبت بار در دو حوزه مختلف را فراهم کرده‌ایم. یکی از آنها برای صاحبان عمده بار است که شامل باربری‌ها و کارخانجات می‌شود و بخش دوم به بارهای عموم مردم اختصاص دارد.

به گفته وی، این سامانه که از طریق اپیلیکشین به رانندگان کامیون خدمت‌رسانی می‌کند توانایی آن را دارد که از مرحله تحویل بار به راننده تا رسیدن به مقصد نهایی را به شکل شفاف مدیریت کند. در صورتی که مردم قصد انتقال بار با یک باربری خاص را داشته باشند ارتباط برقرار می‌شود و در غیر این صورت سامانه خود یک باربری را مشخص می‌کند.

میرزایی درباره چگونگی طراحی این سامانه نیز گفت: براساس دستورالعمل جدید سازمان راهداری، این سامانه براساس تن ـ کیلومتر عمل می‌کند و به منظور شفاف کردن فرایند جابه‌جایی بار از سه طریق راستی‌آزمایی انجام می‌دهد تا مبلغ دقیق بارنامه مشخص شده و صاحبان بار و رانندگان به طور دقیق متوجه شرایط اجرایی طرح خواهند شد.

به گفته وی، این سامانه از امروز و با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی رسماً کار خود را آغاز کرده و به فعالان عرصه حمل بار به منظور شفاف‌سازی فرایند کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:   سامانه الکترونیکی توزیع بار راه‌اندازی شد