به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رونمایی بازارگاه الکترونیکی حمل بار که امروز با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در نمایشگاه حمل و نقل انجام شد، محمد میرزایی‌‌‌‌منش مدیرعامل شرکت نت‌‌‌بار با بیان اینکه این سامانه در ۱۲ فاز به اجرا می‌‌‌رسد، گفت: در حال حاضر فاز یک این سامانه به اجرا رسیده است و می‌‌‌‌توانیم با راه‌‌‌‌اندازی این سامانه‌‌‌‌‌ها استانداردهای حوزه حمل بار را به معیارهای بین‌‌‌المللی نزدیک کنیم.

وی ادامه داد: شرکت‌‌‌‌ها می‌‌‌توانند از طریق این سامانه ثبت بار را انجام دهند و تمام سازوکار ثبت بار و جابجایی آن و مبالغ پرداخت شده بین شرکت و رانندگان به صورت شفاف در این سامانه ثبت می‌‌‌‌شود و ذینفعان می‌‌‌‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت با بیان اینکه رانندگان باید برای استفاده از این بازارگاه مجهز به اپلیکیشن آن باشند، اظها داشت: ایجاد بازارگاه الکترونیکی در جهت حذف هزینه‌‌‌‌‌‌های سربار و حذف دلالان واسطه‌‌‌‌‌گران در این بازار است و استفاده از این بازارگاه‌‌‌ها هزینه‌‌‌ای را به فعالان این صنعت اضافه نمی‌‌‌کند.

 

مدیرعامل شرکت با بیان اینکه در حال حاضر چهار هزار و ۵۰۰ راننده عضو این سامانه هستند، ابراز داشت: مشکل رانندگان را نباید تنها به بارنامه، لاستیک و نرخ کمیسیون‌‌‌‌ها محدود کرد. امروز مشکل رانندگان کامیون به ویژه آنهایی که در حوزه تراتزیت فعال هستند، مشکل امنیت است که باید دولت به این حوزه توجه ویژه داشته باشند.