به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی سامانه نت بار در سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته  رونمایی شد.

در حاشیه این رونمایی محمد میرزایی منش با بیان اینکه این سامانه مختص صنعت حمل و نقل کشور است و در 12 فاز طراحی شده است گفت: این بازارگاه الکترونیکی نت بار نقش موثری در حوزه حمل و نقل دارد و صدور بارنامه‌ها را تسهیل می‌کند.

وی با بیان اینکه فاز اول این سامانه امروز توسط وزیر راه و شهرسازی افتتاح شده است ،‌ گفت: در این سامانه دو مرکز ثبت بار شامل باربری‌ها کارخانجات صاحبان بار عمده و مردم وجود دارد که بارها روی اپلیکیشن راننده‌ها قرار می‌گیرد.

مدیر عامل بازارگاه الکترونیکی حمل بار تصریح کرد: شرکت‌های باربری غیر مجاز نمی‌توانند در این سامانه حضور پیدا کنند و این شرکت‌ها بدون دخل و تصرف در کرایه‌ها بارها را به رانندگان ارجاع می‌دهند و سپس کمیسیون خود را دریافت می‌کنند.

میرزائی منش افزود: رانندگان پس از رویت کرایه بارگیری را انجام داده و به طور کلی پروسه انتقال  بار بدون دریافت هیچ مبلغ اضافه‌ای در سرتاسر کشور انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه‌ها اضافی را در این سامانه به مشتریان، صاحبان کالا و رانندگان تحمیل نمی‌کنیم،‌ گفت: تاکنون 4500 راننده کامیون و کامیو‌نت این بازارگاه الکترونیکی را بر روی موبایل‌های خود نصب کرده‌اند.